Co se stalo během zimní přestávky...

02.03.2019 17:55

Za tři týdny se rozeběhne fotbalové jaro, proto vám přinášíme několik informací o průběhu zimní přípravy a hráčských změnách v našich družstvech.

 

Muži začali 3. ledna. K tréninkům využívali jak tělocvičnu, tak venkovní prostředí, a rovněž absolvovali soustředění ve Frýdlantu nad Ostravicí., během kterého sehráli přípravné utkání s průběžně druhým týmem tamější okresní soutěže SK Pržno. Nyní už se budou připravovat pouze venku a odehrají ještě dvě utkání. 9. března proti Dolním Životicím a 16. března s celkem Štáblovic.

Během zimní přestávky žádný z hráčů neodešel, pouze obránce Marek Šimeček, který mimochodem v dosavadním průběhu sezóny na hřišti nechyběl ani minutu, se znovu zkouší prosadit ve svém mateřském klubu Hradci nad Moravicí. Pokud by uspěl, Otice o něj zřejmě přijdou. V opačném případě by měl u nás pokračovat i nadále. Ze studijního pobytu v zahraničí se vrátil šikovný záložník Lukáš Žůrek a pomůže tak otickým barvám v boji o postup více, než na podzim. V jednání je také příchod dvou nových hráčů. Zranění stále doléčují Jan Byrtus s Lukášem Grygarem, kteří v této sezóně pravděpodobně nestihnou ani jeden zápas.

Muži začnou jarní část v sobotu 23. března, kdy na domácím hřišti přivítají Palhanec.

 

Dorostenci jsou v tréninku vlastně stále. Již od posledního podzimního utkání měli k dispozici tělocvičnu a později přidali i venkovními prostory. Toto bylo ještě doplněno soustředěním v Žimrovicích a následovat budou přípravná utkání. Složení týmu zůstává neměnné, zranění žádného z hráčů neomezuje.

Změnilo se pouze složení soutěže, jelikož v průběhu zimní přestávky se odhlásilo "béčko" Raduně. Proto na jaře naši mladící sehrají o zápas méně. Všechny výsledky Raduně byly zrušeny.

Dorost odstartuje druhou polovinu sezóny v sobotu 6. dubna, kdy se venku utká s Velkými Hošticemi.