Dorost přivezl těsné vítězství z Jakartovic, muži také venku vítězně

05.09.2018 19:15

FK JAKARTOVICE - TJ OTICE (dorost)  3:4 (2:4)

branky: 27. Bartusek, 45. Bartoš, 70. Krčmarik - 1. Uvíra, 15. Mička, 22. Omámik, 41. Šimeček

sestava: David - Omámik, Smija T., Pácha, Menšík - Šimeček, Kurka, Mička, Kosmál M. - Uvíra, Brázdil

střídali: Smija M., Vu

Zápas dvou rozdílných poločasů, především co se výsledku týká, sehrál náš v Jakartovicích náš dorost. Trenéru Smudovi scházelo několik hráčů, ale i přesto otičtí vybojovali 3 body.

Začátek byl pro naše barvy parádní. Již v 1. minutě se střelou k tyči prosadil útočník Martin Uvíra. Ještě chvíli po tomto gólu si domácí moc „nekopli“. Poté však Otice najednou začaly kazit rozehrávku směrem odzadu a míč se okamžitě vracel do nebezpečných prostorů. Jakartovičtí hráči si naštěstí v zakončení počínali nepřesně nebo se k němu ani nedostali. Po čtvrthodině hry udeřil Adam Mička, jehož ránu soupeř přizvedl a domácí gólman Hruška se natahoval marně. Poté se ještě z obrany vydal na útočný výlet Daniel Omámik, a přestože nevypálil nijak razantně, balon zapadl přesně k tyči. Otičtí byli maximálně produktivní, protože herně žádnou velkou převahu neměli. Stav 3:0 je mohl uklidnit, ale bohužel možná až moc. Ve 27. minutě svedli sprinterský souboj Tomáš Smija s domácím Tomášem Bartuskem, jenž byl úspěšnější, navíc ještě dokázal obstřelit brankáře Davida a snížit. Radost soupeři vydrželi jen chvíli, protože krásnou přihrávku do běhu poslal Daniel Brázdil Dominiku Šimečkovi, který se ranou po zemi nemýlil - 4:1. Když už se zdálo, že Otice tento stav udrží, rozehráli jakartovičtí roh na krátko, po němž se skrytou střelou mezi hráči prosadil Tomáš Bartoš. Gólman Petr David měl zřejmě zakrytý výhled a nemohl včas zasáhnout.

Druhý poločas nebyl tak koukatelný ani gólově bohatý. Míč se často ocital v autu a hra se kouskovala. Přesto mohli naši přidat další branku. To když se po zmatcích v obraně domácích balon kutálel za brankovou čáru. Jenže měl nízkou rychlost, takže ho soupeř stačil odvrátit do bezpečí. Jinak už se otičtí do útočení tolik nepouštěli, což byla možná chyba. Hlavně střední záložník Adam Mička hrál více zezadu, ovšem aktivní hra na domácí platila více. Při udržování skóre 4:2 se hosté často dostávali pod tlak a Jakartovice si vypracovaly několik slibných šancí. Jednu z nich po přímém kopu proměnil Erik Krčmarik, ke kterému se dostal odražený míč. Gólman David se natahoval marně. Do konce utkání scházelo ještě 20 minut. Naši kluci už příznivý výsledek udrželi, proto mají po dvou utkáních plná počet bodů.

TJ Sokol HNĚVOŠICE - TJ OTICE (muži)  0:1 (0:1)

branka: 14. Rezner

sestava Otic: Weiss - Byrtus M., Šimeček, Poštulka, Čapec - Mareth (90. Šrom), Rezner, Žůrek (35. Kostera), Kurka (67. Smuda M.) - Luzar D. (46. Paveska), Borunský (76. Otýpka L.)