Karel WEISS: "Nepochybuji o nás a věřím, že to zvládneme."

10.04.2018 18:50

Pozn.: Rozhovor byl pořízen před utkáním se Stěbořicemi 06.04.2018

Přinášíme vám rozhovor s brankářem Karlem Weissem, který se ohlíží za prvním jarním utkáním, hodnotí postavení Otic v soutěži a nebo také nepříjemnou zdravotní situaci trenéra Minarčíka.

  • Co pro tebe znamená, že odešel Martin Vitásek? Většina mužstev na této úrovni nemá v týmu dva brankáře.

Že odešel Martin, je velká škoda jak pro tým, tak pro mě. Hodně nám pomohl. Hrál jak na pozici brankáře, tak mohl zasáhnout do utkání i jako hráč, což v naší situaci, kdy se sestava lepí, znamenalo velkou pomoc. Pro mě osobně to byla kvalitní konkurence a motivace ke zlepšení a vyvíjení se kupředu. To že v naší soutěži, a vlastně I v ostatních, je nedostatek brankářů je známá věc. Proto taky chápu Martina, že zřejmě potřeboval větší zápasové vytížení a odešel tam, kde bude chytat pravidelně.

  • Jak ses cítil v prvním ostrém zápase po zimní pauze? Navíc na velmi těžkém terénu?

Byl jsem nervózní, tak jako u každého zápasu, do kterého nastupuji. Tentokrát možná více, protože terén, na kterém se utkání mělo odehrát, byl vážně ve špatném stavu. Myslel jsem, že bude těžké si aspoň přihrát, ale musím kluky pochválit. Zvládli to.

  • Jak bys z tvého pohledu popsal první gól? Přímý kop nikdo netečoval. Občas takové branky padají. Přesto, nedalo se tomu zabránit?

První gól byl z mé pozice docela zapeklitý. Centr byl velice nízký a vyskakovali na něj snad všichni hráči ve vápně. A pro mě bylo těžké se soustředit jak na to, že bude někdo hlavičkovat, tak na to, že se míč točí na zadní tyč. Natahoval jsem se marně. Gól jde samozřejmě za mnou. Měl jsem si pohlídat obě situace. Řešil jsem to pak v kabině s Martinem Skalkou (pozn. trenérem brankářů) a on mi poradil, co v těchto situacích dělat. Je pro mě velkým přínosem a moc mu za vše dekuji.

  • Poté, co Životice zvýšily na 2:0, věřil jsi, že nepříznivý stav vyrovnáte nebo otočíte na svou stranu? Nehráli jste špatně a soupeře často zatlačili.

Věřil jsem ještě i ve výhru, protože Životice vážně hrály druhé housle, čímž je nechci nijak urazit. Bylo však zásadní do přestávky snížit, což se podařilo. Začátek druhého poločasu byl 20 minut čistě v naší režii a soupeře jsme téměř nepustili k balonu. Bylo jen otázkou času, kdy padne druhý gól. Kluci hráli výborně i na tak těžkém terénu. Moc jim děkuji. Ale bod za stavu 0:2 bereme.

  • Na podzim to Oticím moc nepadalo, ale v hned v prvním utkání se vám podařilo vsítit dva góly a měli jste i další velké šance. Navíc se možná objevil nový střelec - Danek Gorčica. Bude to na jaře se střílením branek lepší?

Nepadalo, to je fakt. Šancí na podzim bylo dost, ale to proměňování, bylo až tristní. Abych pravdu řekl, tak gólů v zapase proti Životicím mohlo být také vice. Vzhledem k množství šancí z naší strany. Takže bych ještě nedělal unáhlené závěry a počkal na další zápasy, jak se klukům bude dařit a jestli tu střeleckou smůlu už konečně překonají. Danek je střelec se vším všudy. Je vysoký, takže ideální hráč do vápna, a co je důležité, při obou gólech zachoval klid a nepálil pánu Bohu do oken. Teď k nám přišla nová útočná posila z Malých Hoštic (pozn. útočník Richard Blaga), tak doufám, že se chytne a bude pro tým přínosem. Proti Životicím ukázal, že si šanci umí šikovně vytvořit. Přeji mu hodně štěstí a ať se mu u nás líbí.

  • Co říkáš na to, že trenéra Minarčíka potkaly zdravotní komplikace a trenérská pozice je tak nejistá? Navíc, když jde Oticím o záchranu v soutěži?

Radka si moc vážím, protože i přes zdravotní komplikace, které měl a má, se dokázal vrátit. Když se mu po čase znovu přitížilo a musel na tréninky i utkání chodit o holích, přerušit trenérskou činnost bylo v této situaci logické. Znám Radka ještě z dřívější doby, než jsem začal hrát za Otice. Vlastně on byl tím, kdo mě přivedl a vím, že fotbalu dával vše a jen tak by toho nenechal. Doma s Radkou probírali všelijaké situace, rozestaveni, kdy se který hráč na kterou pozici proti danému soupeři hodí atd. Radek pro mě zůstane trenérem napořád a tímto bych mu chtěl podekovat a popřát brzké uzdravení. A k té záchraně v soutěži… Kdo tu mluví o záchraně? Já o nás nepochybuji a věřím, že to zvládneme.

  • Sobotní soupeř Stěbořice mají velkou ztrátu na postup, ale také dostatečný náskok na sestupové příčky. Může to hrát nějakou roli? Nemusí mít takovou motivaci, ale vy teď potřebujete každý bod.

Stěbořice jsou kvalitním mužstvem, ale myslím, že hratelným. My dokážeme držet krok s týmy ze špice. Věřím, že to dobře dopadne a dokážeme před našimi diváky vyhrát.

  • A jedna mimo fotbalová otázka na závěr. Jak si užíváš roli tatínka?

Užívám a moc! Je to pro mě nová životní situace a vlastně posunutí se v životě kupředu. Terezka je pro mě vším a moc za ni své přítelkyni děkuji. :-)