Marek ŠIMEČEK: "Jsem rád, že jsem se mohl s Oticemi domluvit."

18.08.2018 13:40
  • Jak se ti zatím v Oticích líbí? Překvapilo tě něco?

V Oticích se mi velmi líbí. Je tady dobrá parta, se kterou je sranda na každém tréninku nebo zápase. Upřímně mě překvapila kvalita kádru. Nejsou tady žádní kopáči, kteří chtějí jen nakopávat dlouhé míče dopředu. Ale naopak doopravdy dobří fotbalisti, se kterými se dá hrát, myslím, pěkný fotbal. Také mě překvapilo, jak často navštěvujeme otickou sopku.

  • Znal jsi již před svým příchodem do našeho klubu některé místní hráče?

Právě to, kolik tady mám kamarádů je důvod, proč jsem sem přišel. Některé, jako třeba Libora Čapce, znám od dětství. A mnoho současných spoluhráčů jsem poznal v období, kdy jsem byl na střední škole.

  • Jsi spokojen s letní přípravou? S tréninky a zápasy…

Jsem spokojen s tím, že byly dost náročné tréninky, což je v přípravě vždy potřeba. Také mě potěšil první zápas, kdy jsme proti silnému dorostu z Hradce nad Moravicí udrželi čisté konto. To mě jako obránce těší vždy, navíc jsme dokázali vstřelit tři góly. Další dva zápasy se nám nepovedly. Dostali jsme spoustu gólů a vzadu nám to moc nefungovalo. Zkoušela se spousta variant složení obranné řady a ne každá fungovala, jak měla. Ale není to jen o obraně. Musíme bránit i útočit jako tým.

  • V přípravě Otice opravdu obdržely celkem 9 branek, což je hodně. Co vám v obraně nefunguje a je třeba zlepšit?

Myslím, že hlavním problémem byla komunikace. Musíme na sebe na hřišti mnohem víc mluvit. V něčem jako je například důraz, problém nebyl. Spíš je to občas přehnané a pak jsou z toho zbytečné fauly a standardky. Ale to k fotbalu patří a je vidět, že se kluci chtějí porvat o návrat zpět do vyšší soutěže.

  • Jak hodnotíš své výkony v přípravných zápasech?

Ani za jeden z třech přípravných zápasů se nemůžu pochválit. Vždy tam bylo dost věci špatně. Ale zase na druhou stranu nehraju Ligu Mistrů, abych dělal vše dobře. Každopádně je hodně věcí, na kterých je potřeba pracovat.

  • Nebereš jako krok zpět to, že jsi přišel hrát fotbal do třetí třídy, když tvůj klub Hradec nastupuje v krajské soutěži?

Ani jednou mě nenapadlo, že je to krok zpět. Na Hradci jsem po docela dobrém vstupu do sezóny měl více než půlku podzimu zdravotní problémy. Navíc jsem se opětovně zranil i v zimní přípravě. Takže jsem se na jaře nějak nedokázal prosadit do základní sestavy. A když už jsem na hřiště šel, nebyla to z mé strany žádná sláva. Na Hradci je obrovská konkurence na každém postu, takže jsem velmi rád a vděčný, že jsem se mohl s Oticemi domluvit na tom, že tady budu na podzim hrát. Zda zůstanu i na jaře se uvidí po zimní přípravě opět na Hradci.

  • Cílem Otic je návrat do okresního přeboru. Cítíš, že tým na postup má?

Jednoznačně ano. Ostatní týmy sice tolik neznám, ale šel jsem sem s tím, že

z každého zápasu budeme mít 3 body a nic jiného. To se nám bohužel v prvním zápase nepodařilo, ale další víkend se o to znova porveme. Tentokrát snad

s lepším koncem pro nás.

  • Jak bys zhodnotil první soutěžní utkání v Palhanci. Celý zápas jste soupeře tlačili, ale gól se vám vstřelit nepodařilo… Mohlo za to i nezvykle úzké hřiště?

Z tohoto zápasu jsem neodjížděl zrovna s dobrou náladou. Dost mě mrzelo, že jsme se po tolika velkých šancích ani jednou neradovali z gólu. Místo pohodové výhry, kdy si každý mohl pěkně zahrát, jsme museli do poslední minuty tlačit, abychom dali gól, který ale stejně nepřišel. Jediné pozitivum je pro mě to, že jsme zase po dvou zápasech zase udrželi čisté konto. Na velikost hřiště ani na to, na jak velké části toho hřiště chyběla tráva, se vymlouvat nebudu. My i soupeř jsme podmínky měli úplně stejné. Snad v dalším zápase na domácím hřišti ty góly do branky soupeře přijdou.