Muži vybojovali vítězství na hřišti Dolní Moravice

27.03.2016 21:00

TJ Sokol DOLNÍ MORAVICE - TJ OTICE  0:1 (0:0)

branka: 59. Tesař

sestava: Weiss - Byrtus M., Gorčica (65.Smuda M.), Byrtus J., Kříž - Kostera (75.Rezner), Tesař, Hopp (51.Staff), Kurka (61.Leifert) - Pristaš (41.Borunský), Valeček

 

    Tyto 3 body jsou důležité nejen proto, že Otice porazily Dolní Moravici venku, která je na vlastním hřišti velmi nebezpečný soupeř, ale také proto, že dobře vstoupily do začátku jarní části sezóny a udělaly první krok k záchraně. Navíc nedostaly gól, což je jistě naladilo na správnou vlnu.

    Bohužel toto vítězství bylo velmi draze vykoupeno, jelikož si svalové zranění přivodili Honza Pristaš, Michal Hopp a pravděpodobně koleno zradilo Dana Gorčicu. Všichni tři museli vystřídat a jejích start v domácím střetnutí s Chomýží je zatím nejistý.

 

    V zápase, do kterého nastoupil hlavní rozhodčí vyzbrojen sprejem, který známe z 1. ligy či mezinárodních utkání, diváci dlouho čekali na vážnější ohrožení branky na obou stranách. Otičtí hráči někdy až příliš drželi míč a než stačili něco vymyslet, přišli o něj. O moc lépe na tom nebyli ani domácí a hra byla vcelku vyrovnaná.

    První vzrušení přinesla až akce Dana Tesaře, jenž se od poloviny hřiště proháčkoval mezi protihráči, jenže byl z palebné pozice vytlačen a k úspěšnému zakončení se nedostal ani Martin Valeček. Nákopem za obranu ho přesně našel Ondra Kurka, náš kanonýr však balon včas nezkrotil. V této době byly Otice aktivnějším a přesnějším týmem.

    Později na chvíli převzala iniciativu Dolní Moravice. Asi nejvíce hrozila z přímých kopů. Naštěstí nepřesných. Výjimkou byla Lesákova táhlá střela z dálky letící také mimo a nebezpečný míč do pokutového území, který Gorčica jen přizvedl, ale hlavička Cetkovského neměla potřebnou razanci.

    Ke konci poločasu musel po jednom ze soubojů odstoupit Pristaš a hned poté měl dobrou příležitost střídající Martin Borunský. Jenže se po rohu Tesaře špatně zorientoval a zakončil mimo.

 

    Druhý poločas byl na gólové šance bohatší.  Po zbytečné ztrátě otických na polovině hřiště tvrdě vypálil Doležel. Karel Weiss stačil reflexivně zasáhnout. Na druhé straně po rohovém kopu hlavičkoval Gorčica a gólman Polášek měl problémy zkrotit neposedný míč. Za chvíli musel trenér Minarčík provést už druhé vynucené střídání. Svalové problémy se objevily tentokrát u Michala Hoppa.

    Náladu hostům vylepšila branka z 59. minuty. Daniel Tesař zahrával přímý kop. Ve zdi trefil pouze dalšího Dana Gorčicu, ale balon se odrazil zpět k němu a z dorážky už propálil vše, co mu stálo v cestě. Byla to první Tesařova trefa v otickém dresu. Chvíli na to zranění skolilo i Gorčicu a je velké štěstí, že se v nižších soutěžích může střídat až 5 hráčů.

    Domácí chtěli rychle vyrovnat, jenže závar před brankou Weisse vedl jen k zblokovanému pokusu Vaněrka a další, zdálo se spíše centr, otický brankář s potížemi vytěsnil nad břevno. Jinak si žádný tlak nedokázali vytvořit i přesto, že naši hráči někdy zbytečně ztráceli balony. Vždy své chyby dokázali napravit a počínali si „zkušeně“.

    O výsledku utkání mohla rozhodnout 85. minuta, kdy Borunský pelášil za balonem a byl sražen vybíhajícím brankářem Poláškem. Hlavní rozhodčí ukázal domácímu golmanovi červenou kartu. Více by však tomuto zákroku slušela žlutá, protože oba jmenovaní šli do souboje stejně. Do brány proto musel jeden z hráčů Moravice, ale Tomáš Rezner z přímého kopu těsně minul šibenici. Soupeři neztráceli čas a při své poslední šanci mohli vyrovnat. Míč proletěl celým pokutovým územím Otic a na zadní tyči číhal úplně volný Doležel. Karel Weiss se naštěstí zázračně stačil přemístit. A když nebyl správně uznán Valečkův gól z ofsajdu, mohla propuknout otická radost naplno.

 

    I přes nepřízeň v podobě zranění Otice vedení udržely a my zraněným hráčům přejme, ať se dají co nejdříve do pořádku. Budou potřeba.