Rozhovor s kapitánem týmu mužů Michalem Hoppem

13.08.2016 20:05

  • Na úvod se ještě vraťme k minulému soutěžnímu ročníku, kdy jste až do posledního kola bojovali o udržení v soutěži. Oddechli jste si, že nebudete muset hrát okresní přebor? Návrat zpátky by asi byl velmi obtížný.

Loňská sezóna se nám nepovedla. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli a zachránili se. Obrovská úleva. Věřím, že se minulá sezóna nebude opakovat.

  • Ale s konečným 13. místem asi nejste spokojení. Jaké jsou ambice mužstva pro tuto sezónu? Bavili jste se o tom?

Spokojeni určitě nejsme. Máme co napravovat. O ambicích jsme se prozatím nebavili, ale kádr posílil, na tréninku jsme v hojném počtu. Věřím, že se budeme nacházet v horním patře tabulky.

  • V čem jste měli největší problémy? Otice nedostávaly až tolik branek. V tomto ohledu v soutěži byly horší týmy.

To je pravda. Hlavně na jaře jsme moc branek nedostali, ale i tak spousta z nich byla zbytečná. Směrem dopředu se nám taky příliš nedařilo. Góly jsme nedávali, šance zahazovali. To nás sráželo a ubíralo nám na sebevědomí. A porážky se množily.

  • Do Otic vloni přišlo 7 nových hráčů, z nichž se v kádru udrželi pouze Daniel Tesař a na jaře příchozí Tomáš Kříž. Pro ostatní byla I.B třída zřejmě vysoká soutěž. Letos tady máme opět několik nováčků. Budou většími posilami tak, abyste mohli hrát o vyšší příčky?

Rozhodně. Přišli kvalitní hráči. Budou pro tým přínosem. Kádr je silnější než loni.

  • Jak to vypadá se zdravotním stavem spoluhráčů? Jsou všichni v pořádku? A jak jsou na tom Daniel Gorčica a Tomáš Lindovský, kteří mužstvu chybí už delší dobu?

Všichni by měli být fit. A co se týče dlouhodobých marodů, na podzim nám nepomůžou. Daniel se zotavuje po operaci kolene a Tomáš má dlouhodobé problémy se zády. Věřím, že se dají dohromady a na jaro budou zdrávi.

  • Z I.A třídy sestoupily Kylešovice a Slavkov, z okresního přeboru vybojovaly postup Suché Lazce. To znamená, že ubyde cestování. Vidíš v tom nějakou výhodu?

Já osobně jsem s cestováním problém neměl, žádnou výhodu bych v tom neviděl. Upřímně. Z Kylešovic a Suchých Lazců úplně nadšený nejsem.

  • Hned v prvním domácím utkání Otice narazí na Slavkov. Po mnoha letech derby, které jste předtím zažívali jen při přátelských zápasech. I v těch si ale obě mužstva nic nedarovala. Jaká je atmosféra v týmu? Těšíte se a nemůžete být až příliš namotivovaní? Bude důležité dobře vstoupit do nové sezóny?

Samozřejmě na Slavkov se všichni těšíme, ale žádnou přehnanou motivaci nepociťuji. Atmosféra v kabině je dobrá, jen v ní prozatím chybí hnací motor Fráňa Smuda :-) Začátek soutěže je strašně důležitý. Musíme se ponaučit z loňského ročníku a sbírat body hned ze startu. Slavkov je favorit, ale my se budeme snažit jim zápas co nejvíce znechutit.

  • Znamená pro tebe osobně derby něco víc anebo je to zápas jako každý jiný?

Osobně bych zařadil Slavkov o něco výš než ostatní mančafty. Rival, který byl dlouhou dobu o krok napřed. Na derby se těším.

  • Postup v minulé sezóně uhrály Štěpánkovice a do béčkové skupiny I.B třídy byly přeřazeny silné Strahovice a Chuchelná, které se nacházely také hodně vysoko. Kdo je podle tebe nyní největším favoritem na postup? Slavkov nebo Kylešovice se budou určitě chtít rychle vrátit zpět.

Musím říct, že mě mrzí, že zrovna Chuchelná a Strahovice byly přeřazeny do jiné skupiny, protože jejich hřiště patřila k těm nejlepším v soutěži. Letos si myslím, že to nebude tak jednoznačné jako v podání Štěpánkovic. Každopádně favorizuju Slavkov a velmi silné budou také Velké Heraltice. A věřím, že i my se budeme pohybovat nahoře.