Shrnutí zimní přípravy mužů očima Jana BYRTUSE

02.03.2019 18:00

Otické družstvo mužů je nyní v plné přípravě na jarní část sezóny. O jejím průběhu se pro klubový web rozpovídal hrající asistent trenéra Honza BYRTUS.

"Zimní příprava začala 3. ledna 2019, kdy jsme trénovali jedenkrát týdně v tělocvičně + individuální běhy. Její součástí bylo také soustředění, které proběhlo od 20. do 24. února v areálu RS Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí, a kterého se zúčastnilo celkem 14 lidí. Cílem soustředění bylo doladit především fyzickou kondici týmu.

Trénovalo se v třífázovém režimu, kdy ranní fáze probíhala v posilovně, odpoledne byl na programu běh a večer regenerace s využitím wellness. Také jsme sehráli kvalitní přátelské utkání s místním klubem Pržno. I přesto, že hráči již byli po náročných trénincích unaveni, jsme zvítězili 2:1. Sice jsme po chybě našeho gólmana prohrávali 0:1, avšak zlepšenou hrou se nám díky gólům Štěpána Poštulky a Tomáše Kříže, podařilo zápas otočit.

Chtěl bych všem zúčastněným poděkovat za příkladnou práci, která se, jak doufám, během jarní části projeví.

Od 1. března začíná finální část zimní přípravy, kdy budou tréninky probíhat už jen venku, dvakrát týdně a sehrajeme další dvě přátelská utkání. 9. března s Dolními Životicemi a 16. března 2019 proti Štáblovicím.

Aktuální řešíme příchod dvou nových hráčů, kteří by měli doplnit kádr. V této chvíli nechci říkat jména, neboť je vše v jednání. Do týmu se po přestávce, zaviněné školními povinnostmi v zahraničí, vrací střední záložník Lukáš Žůrek. Odchody prozatím žádné nejsou, i když stoper Marek Šimeček se nyní snaží prosadit do sestavy svého mateřského klubu Hradce nad Moravicí. Pokud se mu to podaří, náš klub opustí. Dlouhodobé zranění bohužel trápí mě, Jana Byrtuse (přetržený přední zkřížený vaz) a Lukáše Grygara (přetržený zadní zkřížený vaz). Oba dva jsme již po operacích a čekají nás rehabilitace. Návrat na trávníky se předpokládá v průběhu podzimní části sezóny 2019/2020.

Jarní část zahájíme domácím zápasem 23. března 2019 proto nepříjemnému soupeři z Palhance. Na špici tabulky ztrácíme 5 bodů. Doufám, že tuto ztrátu v jarní části brzy smažeme a budeme bojovat o postup."